Print

ZIEMIA I OGIEŃ w naszych rękach

Ziemia i ognień w naszych rękachZiemia i ogień to święte żywioły naszych dalekich przodków. Ziemia daje nam wszystko w czym możemy tworzyć - kreować nasz świat, zaś ogień pomaga nam w tej kreacji, pozwalając przekształcić surowiec wydobyty z ziemi w pożyteczne i piękne przedmioty.
Twórca jest władcą świata przedmiotów, które stworzył i może czerpać z nich wiele życiowej siły. Nie darmo wielki poeta Rainer Maria Rilke powiedział: To, co w nas śpi, czuwa w rzeczach. To z nich śledzą nas nieruchome oczy i długo towarzyszą naszym zwiewnym gestom. Gdy one trwają, my szukamy trwania. To mądre słowa, nad którymi warto się zadumać w dzisiejszym świecie wszechogarniającej, histerycznej konsumpcji i spróbować odnaleźć spokój ducha w dostępnym dla każdego procesie twórczym.

Wszystkich zainteresowanych twórczością ceramiczną i pradawną magią, łączącą bezpośrednio ziemię, ogień i człowieka, zapraszam do Pracowni Ceramicznej - Ogniem Malowanej, która mieści się w Giżycku przy ul. Traugutta 4/1 Grażyna Lachowicz

Fotogaleria

mazury2917.jpg mazury2919.jpg ogniem_malowana_2010_10_10.jpg

piec_ceramiczny.jpg pracownia_ceramiki_01.jpg pracownia_ceramiki_11.jpg

pracownia_ceramiki_14.jpg pracownia_ceramiki_18.jpg

Pracownia garncarska w "starym obiektywie"

pracownia_ceramiki_12.jpg pracownia_ceramiki_22.jpg pracownia_ceramiki_32.jpg