Giżycko. Impreza poświęcona patronowi miasta odbyła się w imieniny Brunona

Ogniem Malowana na Jarmarku św. BrunonaRekordowa liczba stoisk na Jarmarku Świętego Brunona oraz uczestników X Ekumenicznego Festiwalu Muzyki Religijnej, widowiskowa Parada Orkiestr Dętych - tak było podczas Brunoliady, imprezy poświęconej św. Brunonowi z Kwerfurtu.

Gazeta Giżycka | 16 - 22 lipca 2009 | rubryka: miasto i gmina giżycko | strona: 6 | autor: AB

Centrum była scena na plaży miejskiej. Wystąpiły na niej rozmaite zespoły: od zwycięzców Festiwalu Muzyki Religijnej po kapele i zaproszone orkiestry dęte. Wokół sceny rozstawiono jarmarczne stoiska.
- W tym roku na jarmark zjechało 40 wystawców, głównie z terenu naszego województwa - mówi Dorota Łabuz, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury.
Niespecjalnie dopisali jednak wystawcy z Giżycka. Na plaży spotkaliśmy zaledwie dwóch twórców: producentkę odważnej biżuterii artystycznej - Krystynę Durtan i Grażynę Kopeć - właścicielkę pracowni ceramicznej "Ogniem Malowana".
Duże wrażenie zrobiła na przechodniach Parada Orkiestr Dętych. Dwie z zaproszonych orkiestr oprócz muzyki prezentowały taniec cheerleaderek, na widok których przystawali panowie.
Brunoliadę zorganizowało Giżyckie Centrum Kultury.
A.B.