Rydzewo 1-2 maja 2010r. Majówka przyciągnęła rzesze mieszkańców i turystów

Ludowa kapela rozgrzewała publiczność...Sobota i niedziela upłynęła w Rydzewie pod znakiem wesołej majówki. X Przegląd Twórczości Swojskiej, Konkurs Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych oraz Jarmark Staroci i Rękodzieła przyciągnął nad jezioro wielu gości.
'Ogniem Malowana' wystawiła prace ceramiczne i zaprezentowała mazurskie tradycje garncarskie.

Share |Fot. Grażyna Lachowicz

Gazeta Giżycka | 6 - 12 maja 2010 | rubryka: gmina Miłki | strona: 10, 11 | autor: AB

Mistrzostwa Świata w Rżeniu Konia.

Tomasz Chomik został zwycięzcą V edycji Mistrzostw Świata w Rżeniu Mazurskiego Konia w Rydzewie. Konkurs tradycyjnie został rozegrany podczas Rydzewskiej Majówki.

Na liście startowej było dziewięciu zawodników, ale nie wszyscy zgłosili się do organizatorów. Zabrakło w pierwszej chwili jednego, który w końcu stawił się i okazał się... czarnym koniem zawodów. Był to Tomasz Chomik, który najlepiej - zdaniem jury konkursu - naśladował rżenie konia.
Widowni także rżenie zawodników podobało się bardzo i nagradzała je licznymi brawami. Zwycięzca zdobył miano "Złotych Chrap" co poświadczono na specjalnej pamiątkowej tablicy.
Tegoroczna edycja zawodów nabrała charakteru międzynarodowego, bowiem wśród uczestników pojawił się zawodnik z Niemiec, pan Klaus. Trzeba przyznać, że nie bez szans na zwycięstwo. Mazurskie rżenie zostało ocenione najwyżej.